Przejdź do treści
o nas

Hałas jako przemoc

Na debatę omawiającą związki hałasu z przemocą, która odbędzie się podczas Dni Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku, zaprasza ORION Organizacja Społeczna, inicjator kampanii “Wiele hałasu o hałas”.

Rola dźwięku w życiu człowieka, narażenie człowieka na hałas jako element łamania praw człowieka, zagrożenia wynikające z hałasu – zarówno zdrowotne, jak i społeczne – to niektóre spośród tematów jakie zostaną podjęte przez uczestników debaty “Hałas jako przemoc. Dyskusja nad rolą dźwięku i jego udział w łagodzeniu, a także prowokowaniu przemocy”. Jej uczestnicy – muzykolog dr Robert Losiak z Uniwersytetu Wrocławskiego, założyciel Pracowni Badań Pejzażu Dźwiękowego, Alan Grinde z wrocławskiej fundacji “Orion” oraz radca prawny Maciej Szal, właściciel warszawskiej Kancelarii Radców Prawnych Szal i Partnerzy, zwrócą uwagę także na zagadnienia dotyczące prawnych możliwości walki z hałasem, a także dobre praktyki stosowane w innych krajach w zakresie przeciwdziałania zanieczyszczeniu hałasem.

Debata stanowi część programu Dni Wolności i Praw Obywatelskich, które odbędą się w dniach od 2 do 4 czerwca 2023 roku w Gdańsku i równocześnie stanowić będzie pierwsze wydarzenie w kampanii “Wiele hałasu o hałas”, którą zainicjował Alan Grinde, będący również autorem artykułów dotyczących hałasu, dźwięku, a także praw człowieka i przemocy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zaplanowane zostało ono w Hali Wolności, zlokalizowanej w miasteczku namiotowym w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności i sali BHP Stoczni Gdańskiej, na sobotę 3 czerwca o godzinie 19:00.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale Youtube fundacji pod poniższym adresem:

Pełny program Dni Wolności i Praw Obywatelskich znajduje się TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *