Strona główna » O nas

O nas

Hałas to drugie, po zanieczyszczeniu powietrza, najpoważniejsze zanieczyszczenie świata. Jest powszechnie lekceważony, dlatego rozprzestrzenia się bez przeszkód. W tym serwisie pokażemy Państwu, jak głośny jest współczesny świat i opowiemy o tym, w jaki sposób głośne dźwięki niszczą zdrowie każdego z nas.

Wyniki badań naukowych, prowadzonych od wielu lat, nie pozostawiają złudzeń – poziom hałasu w skali globalnej wzrasta z każdym rokiem. Oznacza to, że żyjemy w środowisku tak głośnym, w jakim nie żyło dotychczas żadne wcześniejsze pokolenie – ma to swoje skutki.

Przebywanie w hałasie może całkowicie zrujnować zdrowie. Wiedzą o tym dobrze pracownicy fizyczni zatrudnieni na budowach czy w fabrykach, a także lekarze medycyny pracy, codziennie borykający się ze skutkami oddziaływania dźwięków i infradźwięków na organizm. Tyle tylko, że w ostatnich latach hałas środowiskowy zwiększył się na tyle, że negatywne skutki nieustannych głośnych dźwięków odczuwają już nie tylko osoby obsługujące hałaśliwe urządzenia, ale każdy z nas.

Chcemy, by ten serwis stał się miejscem, w którym porozmawiamy o hałasie i o tym, co można zrobić, by szkodził nam jak najmniej.