Przejdź do treści
o nas

O nas

“Coraz głośniej” to inicjatywa społeczna służąca upowszechnianiu wiedzy na temat szkodliwości hałasu. Niniejszy portal, będący jej częścią, zawiera materiały edukacyjne i artykuły popularyzatorskie omawiające tę kwestię.

Pragniemy przybliżyć Państwu szereg zagadnień związanych z hałasem czyli drugim, po zanieczyszczeniu powietrza, najpoważniejszym zanieczyszczeniem świata. Jest ono powszechnie lekceważone, dlatego rozprzestrzenia się bez przeszkód. Pokażemy jak głośny jest współczesny świat i opowiemy o tym, w jaki sposób głośne dźwięki niszczą zdrowie każdego z nas. Żyjemy bowiem w środowisku tak głośnym, w jakim nie żyło dotychczas żadne wcześniejsze pokolenie – ma to swoje skutki.

Chcemy, by ten serwis stał się miejscem, w którym porozmawiamy o hałasie i o tym, co można zrobić, by szkodził nam jak najmniej. Mamy nadzieję, że zamieszczone w nim materiały przydadzą się nauczycielom do zajęć edukacyjnych z uczniami szkół publicznych wszystkich stopni, a także będą pożyteczne dla ofiar zanieczyszczenia hałasem, które we własnych mieszkaniach i domach toczą nierówną walkę ze zbyt głośnymi dźwiękami mogącymi całkowicie zrujnować zdrowie i życie.