Przejdź do treści
o nas

Walczą o ciszę

W tym dziale przedstawiamy organizacje pozarządowe i nieformalne grupy obywatelskie, działające na rzecz podniesienia stanu świadomości społecznej w kwestii szkodliwości hałasu.

Jeśli znasz organizację, której nie ma na naszej liście, napisz do redakcji:
redakcja@corazglosniej.plORION Organizacja Społeczna z Wrocławia, założona w 2014 roku, od lat działa na rzecz edukacji akustycznej, propagując wiedzę zarówno o pozytywnych, jak i negatywnych właściwościach bodźców dźwiękowych. Jest to jeden z kilku obszarów działalności tej fundacji, zajmującej się również przeciwdziałaniem zjawiskom takim jak przemoc, dyskryminacja czy łamanie praw człowieka.
Przeczytaj więcej o tej organizacji
 


Akcja społeczna Podaruj Ciszę powstała po to, by upowszechniać wiedzę o szkodliwości hałaśliwych form świętowania i podsuwać pomysły, czym można je zastąpić. Impulsem do jej utworzenia był wydłużający się każdego roku czas, gdy grudniowe wieczory i noce skażone są hałasem fajerwerków i petard, odpalanych nie tylko w chwili nastania Nowego Roku, ale o dowolnej porze i w dowolnym natężeniu na wiele dni przed tym wydarzeniem.
Przeczytaj więcej o tej organizacji