Przejdź do treści
o nas

Edukują o dźwięku

ORION Organizacja Społeczna z Wrocławia, założona w 2014 roku, od lat działa na rzecz edukacji akustycznej, propagując wiedzę zarówno o pozytywnych, jak i negatywnych właściwościach bodźców dźwiękowych. Jest to jeden z kilku obszarów działalności tej fundacji, zajmującej się również przeciwdziałaniem zjawiskom takim jak przemoc, dyskryminacja czy łamanie praw człowieka.

Projekty poświęcone edukacji społecznej w zakresie zanieczyszczenia hałasem przynależą w Orionie do sekcji działań omawiających postępującą degradację środowiska naturalnego. Bezpłatne, ogólnodostępne materiały edukacyjne na temat hałasu zgromadzono na specjalnej podstronie pod adresem: https://orion.fm/publikacje/halas/

Pośród innych inicjatyw Oriona związanych z dźwiękiem szczególnie ciekawe są te, dotyczące dziedzictwa akustycznego i pejzaży dźwiękowych. Pozwalają one odbiorcom na udział w wycieczkach dźwiękowych, które dzięki nagraniom binauralnym są niezwykle realistyczne, kreując wrażenie rzeczywistego pobytu w danym miejscu. Na stronie fundacji dostępna jest bogata biblioteka audio zawierająca nagrania stacjonarne i spacery dźwiękowe po Wrocławiu składające się na audiomapę tego miasta. Realizując je, wolontariusze Oriona nie zapominają o edukacji w zakresie zagrożeń wynikających z hałasu, co stanowi preludium do powstającego projektu “Wiele hałasu o hałas”. Organizacja ta działa również na rzecz utworzenia na terenie Wrocławia Stref Ciszy.

Od 2019 ORION Organizacja Społeczna jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP). Fundacja działa na zasadach non-profit.

Dane kontaktowe znajdują się na oficjalnej stronie fundacji:
www.orion.fm

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *